Liebster Blog Award – druga nominacja!

foto

Stało się. Ponownie otrzymałam nominację Liebster Blog Award – zupełnie nieoczekiwanie. Tym razem to wyróżnienie dotarło do mnie od Gosi z bloga Gocha czy nie Gocha, który polecałam Wam we wpisie dotyczącym pierwszej nominacji >tutaj<.

Muszę przyznać, że Gocha przygotowała świetny zestaw pytań, bo musiałam się nad nimi mocno nagłowić. :)

1. Jakie jest twoje ulubione słowo i dlaczego właśnie to?

Lubię dziwne słowa, przy których trzeba się nieco skupić podczas wymowy.  Prokrastynacja. Degrengolada. Peregrynacja. Interlokutor. Dyferencjacja. :D Podobają mi się również polskie przekleństwa, bo w porównaniu z językami obcymi są najbardziej zróżnicowane i mocno ekspresyjne ;)

2. Przestroga najbliższych, która po latach okazała się mieć sens oraz ponadczasową wartość …?

PRÓBUJ, NIE BÓJ SIĘ. To raczej rada niż przestroga, ale słyszałam ją bardzo często. W przedszkolu, gdy bałam się, że nikt nie przyjdzie mnie odebrać. Przed występem na pierwszej szkolnej akademii mojego zespołu muzycznego. Przed pierwszymi treningami w siatkówkę. Przed maturą. Przed egzaminem na prawko. Przed aplikacją na studia. Teraz wiem, że warto próbować, że nie trzeba się tego bać. Nawet jeśli coś się nie uda, to przynajmniej podjęło się wyzwanie. 

3. Czyje życie chciałbyś/chciałabyś przeżyć. Możesz wybrać choćby postać fikcyjną, zaszalej.

Zaryzykuję – wybieram Harry’ego Pottera. Pomijając wieczną walkę o życie, fajnie byłoby czarować, uczyć się w Hogwarcie i mieć sowę. :D

4. Co cię napędza? Co sprawia, że ci się chce?

Ludzie, którzy mnie otaczają. Aktywność fizyczna – zmęczenie i zakwasy cieszą mnie jak tabliczka czekolady. I słońce. Słońce daje mi dużo energii. 

5. Kim chciałeś/chciałaś być w dzieciństwie i dlaczego?

To dość dziwne marzenia jak na dziewczynkę, ale chciałam być mądra i sprytna jak MacGyver i przeżywać przygody jak Indiana Jones. 

6. Możesz stanąć w obronie jakiejś idei z 100% gwarancją skuteczności – jaką ideę poprzesz?

Jestem za tym, aby krzywdzenie zwierząt karać w myśl zasady oko za oko, ząb za ząb. Więc jeśli jakiś psychol związuje psu pysk i łapy taśmą izolacyjną, wrzuca do worka i zostawia w lesie, jestem za tym, żeby zrobić mu to samo. Podobnie w przypadku oprawców podczas festiwalu psiego mięsa w Yulin. Zamknąć ich wszystkich w jednej małej klatce, na żywca przypalać, gotować i obdzierać ze skóry. Może to dałoby jakieś efekty? Nie pojmuję, jak takie wstrętne i odrażające zachowania mogą mieć miejsce w naszych czasach.

7. Co zrobiłbyś/zrobiłabyś z milionem dolarów?

Miałam już podobne pytanie w poprzedniej nominacji, więc pozwolę sobie powtórzyć odpowiedź. Część oddałabym na jakiś charytatywny cel, część przeznaczyłabym na dofinansowanie schronisk dla bezdomnych zwierzaków i organizacji, które zajmują się pomocą poszkodowanym pupilom. Kolejną część zainwestowałabym, żeby mieć jakieś zabezpieczenie na przyszłość. A resztę wykorzystałabym na spełnienie jednego z moich marzeń – wyjazd do Wielkiego Kanionu. 

8. Jeśli super-moc, to jaka?

Teleportacja. Mogłabym zwiedzić masę miejsc, o których marzę. :)

9. Jedna kaczka wielkości konia czy sto koni wielkości kaczek?

Nie lubię koni, więc chyba zdecydowałabym się na kaczkę. Z jej piór produkowałabym gigantyczne łapacze snów i zbiłabym fortunę! :D

10. Największa złośliwość jakiej się dopuściłeś/dopuściłaś to?

Nieświadoma konsekwencji w wieku 4 lat wtarłam sobie we włosy bardzo drogi krem do twarzy, który moja mama kupiła na spółkę ze swoją siostrą. :D Mam nadzieję, że już mi wybaczyły…

11. W jakiej epoce, jakich latach chciałbyś/chciałabyś spędzić swoją młodość?

Odkąd poznałam twórczość Jane Austen, oczarowały mnie ówczesne klimaty. Stroje, codzienność, zwyczaje, sposoby spędzania wolnego czasu, bale. Jedyne co by mnie przerażało to małżeństwo dla pieniędzy, żeby ratować sytuację finansową rodziny. W ogóle to teraz wzięliby mnie za starą pannę spisaną na straty, skoro w wieku 26 lat biegam jeszcze bez obrączki. :D A mojego faceta wygnaliby  z kontynentu, żeby mnie nie bałamucił!

12. Pytanie bonusowe – jakie było Twoje pierwsze wrażenie na temat mojego bloga?

Pamiętam pierwszy post, jaki przeczytałam u Ciebie i zrobił na mnie duże wrażenie. Dotyczył otyłości i samooceny. Pomyślałam, że musisz być silną osobą, żeby tak otwarcie pisać o swoich trudnościach. 

.

A ja polecam Wam dzisiaj blog, który odkryłam właśnie dzięki tej zabawie. Poleciła go bodajże Seeker. Na blogu Co mi dusza zaśpiewa znajdziecie wiele wartościowych wpisów – od codziennych przemyśleń po muzyczne i filmowe inspiracje. Podoba mi się tok myślenia autorki i jej sposób postrzegania pewnych rzeczy. Zajrzyjcie tam!

Pytania zostawiam te same, co poprzednio:

 1. Skąd czerpiesz inspiracje do prowadzenia bloga?
 2. Co robisz poza blogowaniem?
 3. Jakie elementy zniechęcają Cię w innych blogach?
 4. Jakie trzy rzeczy bierzesz ze sobą ratując się z pożaru? Dlaczego akurat te?
 5. Film lub książka, który(a) wywarł(a) na Tobie największe wrażenie?
 6. Bez czego nie wyobrażasz sobie życia?
 7. Które miejsca na ziemi chciałabyś zobaczyć?
 8. Jaki smak kojarzy Ci się z dzieciństwem?
 9. Gdyby powstał film o Twoim życiu, kogo obsadziłabyś w głównych rolach?
 10. Masz jakieś życiowe motto?
 11. Gdybyś mogła podróżować w czasie, jakie czasy byś wybrała i dlaczego?

Pozdrawiam! 

6 comments on “Liebster Blog Award – druga nominacja!
 1. W takim razie będziemy się teleportować razem, jeśli nie masz nic przeciwko. Jak w filmie „Jumper”- zjemy śniadanie na głowie Sfinksa :D :D

  Dwów ostatnim pytaniom nadałaś numer 11 i już myślałam, że jedno ominęłaś, więc zaczęłam szukać! Hahahaha

  Nie lubisz koni? :( Toż to takie piękne, silne zwierzęta! I mają aksamitny nosek :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>