Filmowy wrzesień – pięć filmów miesiąca!

Wieczory robią się coraz zimniejsze, szybciej zapada zmierzch. Powoli nadchodzi ta pora roku, kiedy wieczorne seanse filmowe smakują inaczej. Poniżej znajdziecie pięć filmów, które polecam w tym miesiącu!

„Magiczna piątka” czyli pięć filmów września

1. Powiernik królowej (2017) – biograficzny film koncentrujący się na przyjaźni królowej Wiktorii z hinduskim sekretarzem. To przepięknie zrealizowana opowieść o relacji, która wydawała się niemożliwa, a okazała się najszczersza z wszystkich istniejących. Judi Dench zachwyca. Polecam!

.

2. Debiutanci (2010) – piękna i wzruszająca opowieść o życiu, miłości, samotności i obawach z nimi związanych. Bardzo dobry klimat i świetna obsada. Dla wielbicieli gatunku.

.

3. Między nami seksoholikami (2012) – nie sugerujcie się polskim tragicznym (jak zwykle) tytułem, w oryginale to po prostu Thanks for Sharing. Lekko nie jest, bo historia dotyczy trzech osób uzależnionych od seksu, które starają się wrócić do normalności. Niewątpliwym autem filmu jest obsada: Mark Ruffalo, Tim Robbins, Gwyneth Paltrow, Josh Gad, a nawet P!nk. Polecam!

.

4. Miłość ma dwie twarze (1996) – nie wiem dlaczego nigdy wcześniej nie trafiłam na ten film. Jeśli ktoś ma ochotę obejrzeć coś romantycznego, to polecam właśnie tę produkcję. Nie ma tu ckliwych scen i tekstów rodem z Bravo Girl. Jest mądrze, z klasą i przesłaniem. A do tego wspaniały aktorski duet Streisand & Bridges!

.

5. Brud (2013) – kolejny w mojej kolekcji film z McAvoyem w roli głównej, który jest tak przekonywujący jako uzależniony od używek, manipulujący wszystkimi dookoła policjant, że aż włos się jeży na czaszce. Ciężki film, ale polecam zobaczyć, choćby ze względu na świetną grę aktorską!

..

Miłego oglądania!

16 comments on “Filmowy wrzesień – pięć filmów miesiąca!
  1. Świetny pomysł z filmami miesiąca :) A „Powiernika Królowej” na pewno obejrzę w wolnym czasie, nie potrafię się oprzeć filmom związanych z dworem, pałacami itd… Uwielbiam tamte stroje, savoir vivre, muzykę, choć wiem, że królowe i księżniczki nigdy nie miały łatwego życia. Buziaki :*

  2. To że „Brud” przeszedł bez większego echa w 2013 uważam za gruby nietakt. O braku nominacji dla głównego bohatera nie wspominając. Niestety ta sama zmowa milczenia dotknęła „Wolnego strzelca” i „Zwierzęta nocy”. Wszystkie te filmy w swych gatunkach otarły się o maestrię.

  3. Polskie tytuły, Jezu………… :P

    Pierwszy film wydaje mi się najbliższy mojemu sercu ze względu na mojego hinduskiego męża i znajomości, które niezwykle łatwo się z tymi ludźmi nawiązuje. Najgorzej widzę ten o seksoholikach :P

  4. Uwielbiam McAvoya i z chęcią skuszę się na ten film :). Jak dla mnie ciekawie wygląda ten film powiernik królowej chociaż nie oglądałam go jeszcze ale nadrobię to.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>