Ciekawe miejsca w sieci – kilka inspiracji

Poniedziałek, czyli początek nowego tygodnia, to ten moment, kiedy biorę się za planowanie najbliższych dni. Dzięki temu, łatwiej mi później wszystko ogarnąć na czas. 

A dzisiaj przedstawiam Wam kilka pereł, które wyłowione z otchłani Internetu wpadły mi w łapki w ostatnim czasie.

# Reguła 7 sekund – artykuł in inglish, więc w skrócie wytłumaczę o co w tym wszystkim biega. Chodzi o to, że wszyscy popełniamy mniejsze czy większe gafy, praktycznie codziennie. Witając się z kimś mylimy imiona, potykamy się, opowiadamy głupi żart, czasem w tłumie z naszych ust wyrwie się jakiś dziwny odgłos – ni to siorbnięcie, cmoknięcie, czknięcie czy zassanie powietrza. Po fakcie torturujemy nasz mózg rozmyślając CO JA ZROBIŁAM?!, MOGŁAM POWIEDZIEĆ INACZEJ, WYSZŁAM NA DEBILA, POMYŚLĄ, ŻE JESTEM JEBNIĘTA. I okej, to jest normalne, ale cały myk polega na tym, żeby tym rozmyślaniom poświęcić tylko 7 sekund. Coś się zdarzyło, analizujesz to przez 7 sekund i później o tym zapominasz. Koniec. Mózg jest wolny. Co prawda, możliwe, że za 10 sekund znowu zrobisz coś durnego, ale później analogicznie w ciągu 7 sekund puszczasz to w niepamięć. To działa. Polecam!

# Nowe wideo British Airways na temat bezpieczeństwa - mało kto podczas lotu samolotem zwraca uwagę na instruktaż prezentowany przez załogę. Jednak, gdy zaangażuje się do tego Gandalfa czy Jasia Fasolę nikt nie przejdzie obok tego obojętnie!

Depresja fejsbuczna - ciekawy artykuł, który może dotyczyć każdego użytkownika internetu, a Facebooka w szczególności.

# 11 sposobów na opanowanie niepokoju – wpis też w języku angielskim, ale klikać warto!

# Czy dzieci się liczą? – zatrważający raport przygotowany przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Przodujemy w Europie… liczbą samobójstw wśród dzieci. 

Cztery sposoby na zaspokojenie ochoty na słodkości - czyli w skrócie CO ZROBIĆ, ŻEBY MNIEJ SŁODYCZY ŻREĆ. Warto przeczytać. 

# 40 historycznych zdjęć – zbiór niezwykle klimatycznych historycznych fotografii. Klikajcie!

# A jeśli na początku tygodnia potrzebujecie czegoś na odstresowanie to polecam wpisać w YT Dubbing zwierzątek :)

Pozdrawiam!

7 comments on “Ciekawe miejsca w sieci – kilka inspiracji
  1. Bardzo interesujący post i z chęcią popatrzę na podesłane przez ciebie inspiracje :).
    Pozdrawiam serdecznie i zapraszam ciebie na mojego bloga :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>