Filmowy czerwiec – pięć filmów miesiąca!

Co prawda czerwiec się właśnie skończył, ale lato dopiero się rozkręca! Dlatego przedstawiam poniżej świeżutką piątkę produkcji wartych obejrzenia w letnie (niesprzyjające pogodowo) wieczory! :)

„Magiczna piątka” czyli pięć filmów czerwca

1. Lot nad kukułczym gniazdem (1975) – fenomenalny Jack Nicholson, Danny De Vito i Christopher Lloyd. Rzadko to przyznaję, ale książkę przemęczyłam, natomiast film ogląda się znakomicie.

2. John Wick: Chapter Two (2017) – Genialna druga część historii Johna Wicka, największego asasyna znanego ludzkości. A kiedy Mister Wick mówi, że zabije wszystkich, to naprawdę ma rację, bo gdyby wszystkie trupy z tego filmu poukładać w linii prostej to chyba ze dwa razy okrążyłyby Ziemię. Film dla fanów gatunku i fanów … Reevesa (dlatego oglądałam już trzy razy) :D

3. Whiplash (2014) – zbierałam się do tego filmu dwa lata. Ciekawa historia i bardzo dobra kreacja Milesa Tellera, ale to J.K. Simmons ukradł cały film. Bardzo polecam!

4. Władcy umysłów (2011) – Dobry scenariusz i historia łapiąca za serducho. No i w głównej roli Matt Damon, więc ocena automatycznie idzie w górę ;)

5. Zanim się rozstaniemy (2014) – debiut reżyserski Chrisa Evansa, który występuje też w jednej z głównych ról. Przyjemny, spokojny i ambitny film na wolny wieczór, o którym myśli się jeszcze długo po zakończeniu seansu. 

Miłego oglądania! :)

3 comments on “Filmowy czerwiec – pięć filmów miesiąca!
  1. Jedynie z twojej listy nie obejrzałam dwóch filmów i może w przyszłości po nie sięgnę a mowa jest o Lot nad kukułczym gniazdem oraz Zanim się rozstaniemy, Pozostałe trzy filmy bardzo mi się spodobały i z chęcią kolejny raz po nie sięgnę :).
    Pozdrawiam i zapraszam :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>