10 rad ułatwiających życie, które przekazałabym sobie mogąc cofnąć się w czasie.

Zastanawialiście się kiedyś, jakby to było spotkać swoją młodszą wersję? Czy pokierowalibyście nią tak, żeby kilka rzeczy dodać albo wymazać ze swego życiorysu?

Back to the Future (1985)

#1  W życiu trzeba ryzykować.
Nie mam na myśli spacerów na skraju dziesięciopiętrowca czy cotygodniowych skoków spadochronowych, chociaż i to jest genialne. Chodzi raczej o podejmowanie wyzwań w życiu codziennym, próbowanie własnych sił i odwagę do wprowadzania życiowych zmian, oczywiście w racjonalnych granicach. 

#2  Indywidualność jest w cenie.
Chodząc ulicami miasta ma się wrażenie, że ktoś na górze, kto kieruje tym naszym matrixem, bez zastanowienia klika CTRL+C i CTRL+V.  Wszędzie kserokopie, tylko gdzieniegdzie przebijają się jakieś indywidua, które od razu zwracają na siebie uwagę. I dobrze. Ryb w oceanie jest sporo, ale warto być choć jedną w różowe kropki, żeby ktoś dostrzegł Twój potencjał.

#3  Sukces wymaga pracy.
Tak naprawdę talent to nie wszystko, bo tylko wytrwałą pracą można coś osiągnąć. Nic nie przychodzi łatwo, ale z drugiej strony ciężko wypracowane rezultaty cieszą dwa razy bardziej. 

#4  Dobrze jest mieć własne zdanie.
I odwagę, żeby się go trzymać i nie wstydzić. Ale równie ważne jest, żeby czasem to i owo przemyśleć i niektóre poglądy zmienić. Wszak ponoć tylko krowa poglądów nie zmienia. 

#5  Trzeba otaczać się wartościowymi ludźmi.
Nie trać czasu na ludzi, którzy potrzebują cię tylko na własny użytek. Nie przymykaj na to oczu, bo po latach zaboli, gwarantuję. Warto mieć wokół siebie garstkę kochających, niż tłum fałszywych.

#6  Nie powinno się przesadzać z ambicją.
Nie trzeba być mistrzem we wszystkim. Warto odnaleźć się w stu procentach w jednej dziedzinie i tą drogą podążać. Łapanie wszystkich srok za ogon może skończyć się na tym, że w ręce zostaną same pióra i nic poza tym.

#7  Warto inwestować w siebie.
Nie chodzi mi o comiesięczne przerypanie wypłaty w centrach handlowych na najnowsze kolekcje docze&gibona. Warto inwestować w swój rozwój, nie tylko pieniądze, ale i czas. Rozbudowywać własną mózgownicę, tak, żeby po latach nie okazało się, że jedyne co potrafisz, to kierowanie życiem Simów, a nie własnym. 

#8  Nagrody dają siłę.
Nawet psy podczas tresury dostają smakołyki w nagrodę, dlaczego więc Ty masz sobie odmawiać przyjemności w ramach nagrody za osiągnięty cel? 

#9  Należy liczyć się z opiniami osób, które się ceni.
Innymi nie warto zawracać sobie głowy, bo to tylko źródło niepotrzebnego stresu. Brzmi prosto? Tylko z pozoru. Taka postawa wymaga dużej pewności siebie, którą ciężko osiągnąć. Ale wszystko jest kwestią treningu.

#10  Porażki też uczą.
Nawet te największe. Chociaż czasem rezygnacja przygniata do ziemi jak półtonowy wieloryb, trzeba podnieść tyłek i ruszyć dalej. I próbować, próbować, próbować. Tak długo, aż się uda.

The Curious Case of Benjamin Button (2008)

Człowiek uczy się całe życie. Gdybym dziesięć lat temu wiedziała to, co wiem teraz, zapewne oszczędziłabym sobie wielu kłopotów. Wiele rzeczy chciałabym zmienić lub wymazać, ale widocznie musiały mi się przytrafić. Wszystkie drogi, które przeszłam, zaprowadziły mnie do tego miejsca gdzie jestem dziś. Gdybym wybrała inaczej, nie spotkałabym osób, które teraz znaczą w moim życiu najwięcej. I tego bym nie zmieniła, za wszystkie czekolady świata. :)

Pozdrawiam!

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>