Filmowy marzec – 5 filmów miesiąca!

Poniżej świeżutka piątka z tego miesiąca! :)

„Magiczna piątka” czyli pięć filmów marca

1. Pokuta (2007) – wspaniała ekranizacja powieści Iana McEwana, która oczarowuje każdym ujęciem. Na uwagę zasługuje szczególnie kilkuminutowa scena plaży Dunkierki – majstersztyk, przy którym opada szczęka. W jednej z głównych ról James McAvoy, choć bez charakterystycznego szkockiego akcentu..

2. Wiele hałasu o nic (1993) – czyli Kenneth Branagh w najlepszej formie – zarówno jako aktor, reżyser, ale i scenarzysta, któremu udało się genialnie przenieść komedię Szekspira na duży ekran. Do tego mamy tutaj Emmę Thompson, Denzela Washingtona i Michaela Keatona, który wyczynia wprost niesamowite rzeczy. Perełka. 

3. Riwiera dla dwojga (2013) – przyjemna komedyjka, ze świetną (jak zwykle) Emmą Thompson. Do tego podstarzały i fajtłapowaty James Bond, czyli Pierce Brosnan w roli niedoszłego emeryta. Lekko i miło.

4. Joe Black (1998) – trzygodzinny film, w którym Anthony Hopkins wyjątkowo nikogo nie zjada, a to miła odmiana :) . Za to Brad Pitt występuje tutaj w roli Śmierci. Miło wrócić do tej produkcji po latach.

5. Logan (2017) – dwa zdania: Trzeba obejrzeć, bo to rewelacyjne pożegnanie Hugh Jackmana z rolą Wolverine’a. Łezka kręci się w oku.

Miłego oglądania :)

Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>