Filmowy luty – 5 filmów miesiąca!

Luty to niby krótki miesiąc, toteż okazji do filmowych wieczór powinno być mniej. Tymczasem 3/4 miesiąca wegetowałam w pościeli, lecząc choróbsko, więc filmy odpalałam jeden za drugim, jak niektórzy papierosy. Poniżej wybrana piątka z tego miesiąca.

„Magiczna piątka” czyli pięć filmów lutego

1. Jerry Maguire (1996) – film przyjemny i inspirujący. Smutny kiedy wypada, zabawny kiedy trzeba. Z czasów, kiedy Tom Cruise jeszcze nie ratował świata przed zagładą, jak robi to obecnie w co drugiej produkcji :) . Film kradnie Cuba Gooding Jr., nagrodzony za ten występ Oscarem. Szczerze polecam!

2. Inferno (2016) – trzeci film, po Kodzie Da Vinci i Aniołach i Demonach, z Tomem Hanksem w roli głównej. Nie zalatuje już świeżością części pierwszej, miejscami się dłuży, ale dobra obsada ratuje film. Plusem jest też wątek Dantego, wokół którego rozgrywa się cała akcja. W sam raz na wolny wieczór.

3. Znamię (2002) – ni to dramat, ni to thriller. Jest zagadka, tajemnicze znaki, ważki, stara papuga i Kevin Costner, próbujący nie zwariować i znaleźć odpowiedź na dręczące go omamy. Trzyma w napięciu do końca!

4. Piąty element (1997) – film kosmiczny i komiczny. Bruce Willis standardowo próbuje zdobyć dziewczynę i uratować świat. Niby nic ciekawego, ale chętnie wraca się do tej produkcji po latach, bo ma swój dziwny urok. A Gary Oldman jak zwykle fantastyczny!

5. Zaplątani (2010) – gdy się leży z gorączką, można nawet po raz dziesiąty obejrzeć jedną z najlepszych bajek ostatnich dziesięciu lat. Bo bajka jest dobra na wszystko.

Miłego oglądania :) .

Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>